Tisk z Alpha007.wz.cz

FL Studio 7


Kontextová nabídka

FL Studio 2 804,- kč
bez DPH

>> Fruity Loops Studio 7

Co to je?

FL Studio je kompletní softwarové studio vyvinuté společností Image Line Software. V současné době patří ve verzi 7 k absolutní špičce ve své cenové kategorii. Jedná se o nejkomplexnější a nejflexibilnější nástroj pro tvorbu, úpravu popřípadě mixování hudby. Podporuje všechny nejnověší technologie, jako je VST, VSTi, VST2, DXi, DXi2, Buzz, ReWire, MIDI, MP3, WAV, OGG ale třeba i podporuje dvoujádrové procesory. Může být použito i jako plugin v jiném hudebním softwaru.

FL Studio 7

Práce v FL Studiu

FL Studio je velmi příjemný pracovní nástroj už jenom tím, že nabízí přitažlivý design a je velmi přehledné. Celá kompozice probíhá vlastně tak, že vytvoříte nějaký zvuk na synthetizátoru nebo použijete sampl, napíšete mu noty co má hrát v piano-roll v patteru a vložíte pattern do playlistu, který představuje váš výtvor. Můžete nástroj nechat hrát přez nějaký kanál v mixeru, kde mu mážete přidat různé efekty (disorce, ozvěna, ekvalizéry, filtry...), využít 4 vyhrazené Send kanály nebo použít Send do jiného kanálu. Mixer obsahuje 64 kanálů a do každého kanálu je možné vložit 8 různých efektů. Finální úprava zvuku (mastering) se v FLStudiu dá dělat přímo, použijete kompresor jako limiter, stereo enhancer na rozlozeni do sterea a ekvalizer na úpravu zvuku. Můžete také použít nějaký z dalších nástrojů, které vyvíjí různé světové firmy, například na vizualizaci používám Voxengo SPAN. Na internetu nejdete mnoho virtuálních nástrojů (z3ta+, v-station a další...), ale i velké sample knihovny obsahující třeba bubny, chorály nebo různé efekty. Prostě pořád je s čím si hrát.

Nástroje

FL Studio vytvoří virtuálně téměř jakýkoliv zvuk již v základní sadě. Obsahuje 13 virtuálních syntetizérů, které pokrývají basy, kytary a další. Pak jsou zde samplery pro piano, nástroje pro stříhání beatu a nástroje pro úpravu zvuku.

Systémové požadavky

Abyste rozběhli FL Studio 7, musíte mít alespoň Intel Pentium II nebo Athlon XP co podporují SSE nebo Intel Max s Bootcampem (a Windows XP), Windows 2000/XP/2003/Vista, minimálně 256MB RAM, 200MB místa na HDD, windows kompatibilní zvukovou kartu podporující DirectSound ovladače a ASIO ovladače (potřebné k záznamu zvuku - jsou zahrnuty v instalaci FLka).


Oficiální stránkyhttp://www.flstudio.com/
Komunita amatérských tvůrcůhttp://fruitywebz.net/