Tisk z Alpha007.wz.cz

O mně - Daniel Stejskal alias Alpha007


>> O mně

Daniel Stejskal alias Alpha007

Ahoj, jmenuji se Daniel Stejskal a bydlím v Moravských Budějovicích, což je pro neznalé na jižní Moravě, ale v Kraji Vysočina. Je mi 32 let a navštevuji místní gymnázium. S počítečema jsem začal již jako malý a děsně mě to začalo bavit. Časem sem jim rozuměl čímdál tím víc a počítač se pro mě stal "nejlepším kamarádem" (samozřejmě na opravdové, tzn. živé, kamarády nemá). Když mi bylo osm let tak jsem objevil na poličce knihu, velkou a tlustou, s titulkem Microsoft Visual Basic 5. Otevřel jsem ji a oslovilo mě něco jako duch svatý. Prostě jsem to dychtivě prohlížel a nic mě nemohlo vyrušit. Strašně moc sem si zamiloval formuláře a chtěl jsem dělat svoje. Takže jsem poprosil tátu aby se mi v práci podíval, jestli tam není visual basic někde. Měl jsem štěstí. Dokonce táta donesl Visual Studio 6 Enterprise edition, což jsem ani nečekal. Ihned jsem nainstaloval na můj starý dobrý počítač. A tvořil. Zezačátku samořejmě byly nějaké problémy ale časem jsem s to tak naučil, že jsem dokonce chápal jak funguje to, co sem právě udělal nebo opsal z knihy. A tak to šlo dál, dělal jsem různé aplikace a hříčky. Až pak najednou jsem zjistil, že existuje něco velmi zajímavého, známého, celosvětového - Internet. Dostal jsem potřebu se někde zveřejnit a tak jsem si zaregistroval tuto doménu. Vytvořil jsem první stránky v MS Wordu, ale to se mi nelíbilo, byly objemné a vůbec nebyly pohledné. Tak jsem hledal jiné řešení. Objevil jsem MS FrontPage. V té době jsem ještě nevěděl, že to není dokonalý nástroj, netušil jsem, co je to SEO nebo validní kód. FrontPage mi pomohl pochopit html kód, protože mi připomínal Visual Basic. Později, když jsem ze sedmé třídy přestoupil na místní gymnázium (šestileté), jsem na Visual Basic už vůbec neměl chuť ani čas. Zato stránky mě bavily. Zjistil jsem jak udělat poměrně slušné stránky a zkoušel jsem dál a dál. V grafice mi později pomáhal Macromedia Fireworks MX2004. Jak šel tak čas dál, tak jsem zjistil, že to co dělám by potřebovalo vylepšit. A tak jsem se rozhodl, naučit se xhtml a css. Čekal jsem, že to bude něco nového a těžkého, ale opak byl pravdou. Docela mě to začalo bavit, kód byl přehledný a poměrně jednoduchý. Žádné tabulky a hordy čísel. Samozřejmě jsem objevil kouzlo htaccessu a mod_rewrite, PHP a MySQL. A na konci léta 2006 jsem nainstaloval Adobe Photoshop. A to už je skoro současnost.

Alpha007 - Airsoft

Teď ale z jiného soudku, moje koníčky. Virtuální ale i reálné. Mezi můj největší koníček patří bezesporu hudba. Od 3tí třídy základní školy hraji na klavír. V léťe 2004 jsem ale objevil něco nového, FL Studio 4. A tak jsem začal skládat vlastní hudbu. To mě baví strašně moc a asi nikdy nepřestane, jenom teď není moc času. Nějaké písničky můžete stáhnout v sekci Hudba, ale není tam ani pětina mých projektů. Mezi můj další koníček, teda pokud pomineme grafiku a weby, patří hraní her. Vždy mě bavily strategie a reálné hry. Začal jsem totiž už v roce 1994 hrát transport tycoon na 486 s windowsy 3.11. Budovat, to bylo moje. Na tom jsem se naučil docela dobře přemýšlet a logicky uvažovat. Další taková hra byli Settlers II. To jsem jednou dostal ke svátku od táty. Dále pak v roce 1997 nastoupil StarCraft, zajimavá vesmírná strategie, což se mi líbilo, protože mám rád sci-fi a moderní techniku. Tam také vznikla moje přezdívka. Původně jsem hrál jako Alpha Squadron, ale na Battle.net pro online hraní mi to nevzal tak dlouhý nick, tak jsem zkrátil na Alpha. Hned ten den jsem potkal jiného Alphu, který mě samozřejmě seřval, že mu kradu nick (Němec). Tak jsem přidal 007 abych se odlišil. A to mi již zůstalo. Mezi další oblíbené hry patří třeba Tomb Rider, Flight Simulator nebo třeba Age of Empires II. To nejlepší co mě ale potkalo bylo, že můj kamarád jednou donesl úžasnou českou hru jménem: OPERACE FLASHPOINT. Tato hra výrazně změnila můj život. Mohl bych o ní psát do nekonečna, více v sekci jí věnované. Mno a teď na konci roku 2006 tedy Armed Assault. Ještě si semtam zahraji Lineage II. Na hry ale už moc času není.

A aktivní koníčky? Cyklistika. Zbožnuji ten pocit volnosti na kole, protože mi umožňuje urazit větší vzálenosti než pěšky (to dám tak 25km, ale na kole 60+km). Další záliba je Airsoft, vlastním M15A4 od Classic Army. Mno a co rád čtu? Terryho Pratchetta, kdo by taky ne. Úžasná Zeměplocha je nejlepší. Ze seriálů M*A*S*H a další, např. Hvězdná Brána atd. a filmy skoro cokoli dobrého, zase sci-fi nebo komedie. To je tak asi všechno...

Nějaké údaje:

Email: D_S@seznam.cz
Mobil: +420 605 909 237