Tisk z Alpha007.wz.cz

Operace Flashpoint


Kontextová nabídka

Operace Flashpoint 176,- kč
bez DPH

>> Operace Flashpoint

"Nabízí vše, co by skvělá hra nabízet měla: je zábavná, napínavá, vzrušující a především - nutí vás hrát znovu a znovu a znovu... Přiblízí vám pocit z pobytu v armádě tak reálně, jak je to jen možné, aniž byste museli škrábat brambory."

Popis

Operace Flashpoint

Operace Flashpoint přináší hráčům dosud nejkomplexnější simuaci válečného konfliktu. Nabízí naprostou svobodu pohybu, velení rozsáhlým formacím a neomezené používání realisticky zpracovaných vozidel. Operation Flashpoint přináší to nejlepší z armád období studené války, pěchotu, automobily, obrněnou techniku, lodě, letadla a vrtulníky.¨ Operace Flashpoint získala celou řadu prestižních ocenění za realistickou simulaci válečného konfliktu. Neunikla ani pozornosti vojenských odborníků pro jejichž potřeby byla herní technologie upravena, aby s její pomocí mohli skuteční vojácí trénovat bojové operace ve speciální verzi s názvem VBS1 (Virtual Battlefield System 1).

1985: krize studené války

Operace FlashpointOperace Flashpoint

Píše se rok 1985. Po Brežněvově smrti v roce 1982 prošel Sovětský svaz krátkou politickou krizí, zažehnanou až pevným zasednutím Michaila Gorbačova na pomyslný trůn nejmocnějšího muže v zemi. Gorbačov začal ve funkci Generálního tajemníka Komunistické strany Sovětského svazu prosazovat nové myšlenky a radikální změny v politice státu - přišel čas proměn a nových nadějí. Po krátké době se do té doby jednotná země rozdělila na dva tábory, přičemž silná opozice, nekompromisně prosazující návrat k osvědčeným pořádkům, se formovala především z řad armády. Na mnoha místech zavládl chaos, došlo i k několika střetnutím a prvnímu krveprolití. Pevná ruka moskevského vedení dokázala zázrak a během několika týdnů byl v centrálních oblastech říše nastolen pořádek, avšak v odlehlých končinách zůstávala situace stále nejasná a nebezpečná. Generál Ivan Vasilijevič Guba, velitel Třetí armády se základnou na ostrově Kolgujevu, odmítl poslušnost novému vedení státu a prohlásil sám sebe za pravého vůdce socialistického světa. Síla, které generál vládne, je mocná - moderní zbraně, moderní technika, mnoho ke všemu odhodlaných mužů, pravých obránců socialistické vlasti. Situace je velmi vážná, protože Kolgujev se rozkládá na strategicky významném místě, z kterého je možno kontrolovat celou oblast, včetně dvou dalších velkých ostrovů - Everonu a Maldenu. Zatímco Everon je hlavním ostrovem malé nezávislé republiky, která po celou dobu své existence odolává snahám sovětského vedení o připojení k SSSR, na Maldenu se nachází nevelká vojenská základna NATO. Operace FlashpointGuba má v oblasti momentální vojenskou převahu a objevily se i spekulace o tom, že vládne jadernými zbraněmi. Sovětské vedení má plné ruce práce jinde, a nemá tedy dostatek sil k řešení kritické situace na Kolgujevu. Americký prezident Ronald Reagan na schůzce s vrcholnými představiteli SSSR uzavře smlouvu o rychlém řešení situace - jednotky NATO jsou posíleny a jejich úkolem je za každou cenu zabránit Gubovi v kompletním ovládnutí oblasti. Ian Gastowski je jen jedno bezvýznamné kolečko mohutného válečného stroje. Přišel čas, aby to změnil a zapsal se do historie.

(zdroj: www.bistudio.cz)

Požadavky

CPU 600 MHz nebo rychlejší, 128 MB RAM nebo vyšší, 32 MB 3D card, 800 MB HDD, CD-ROM, klávesnice, myš, zvuková karta, DirectX 8 nebo vyšší, Windows 98/2000/XP

Nedivte se, že jsem si tuto hru tak zamiloval. Raději si ji zkuste. Jedná se opravdu o první hru tohoto typu, která nabízí naprostou svobodu a tolik možností. Ta to, že byla vyvinuta v roce 2001, předběhla dobu v hodně věcech. Nyní ji ale vystřídala graficky povedenější Arma (Armed Assault), bohužel na úkor hratelnosti místy. Ale i tak, je o co stát.

ODKAZY

Článek o Operaci Flashpointhttp://www.gamepark.cz/Clanek.asp?idC=2665
Největší OFP fansitehttp://ofp.info
Další OFP fansitehttp://ofp.bigames.info
Stránky BIStudiohttp://www.bistudio.cz